چاپ دیجیتال چیست؟

یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 16:30 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در این مقاله قصد داریم تمام موارد، متریالها، پوششها، سطوح چاپی، قابلیتها مختلف و انواع روشهایی که در چاپ دیجیتال غرب تهران وجود دارد را توضیح دهیم.

چاپ دیجیتال غرب تهران با داشتن تجهیزات پیشرفته در صنعت چاپ ، کامل ترین مرکز خدمات چاپ و تکثیر در غرب تهران و با بهترین لیست قیمت و تعرفه چاپ در خدمت شما عزیزان می باشد.


چاپ دیجیتال چیست؟


به طور کلی چاپ دیجیتال یک روش‌ تبدیل تصاویر دیجیتال به سطوح چاپی است.چاپ دیجیتال روشی برای تبدیل تصاویر دیجیتال به محصولات چاپی است که در آن بجای بهره گیری از دستگاه ها و ماشین آلات دستی و نیمه اتوماتیک افست از دستگاه ها و ماشین آلات دیجیتال و تمام اتوماتیک استفاده می شود و موجب کاهش بسیار زیاد در زمان چاپ و همچنین بالا رفتن کیفیت چاپ می شود .

 

روش‎ها‎ی چاپ دیجیتال غرب تهران

چاپ دیجیتال غرب تهران به عنوان یکی از برترین مراکز چاپ غرب تهران  به شمار می‎رود ، در چاپ دیجیتال غرب تهران روش های متعددی برای این نوع چاپ در نظر گرفته می‎شود.


انواع چاپ دیجیتال براساس نحوه کار

روش دیجیتالی نوری یا پرتوی:

متن مورد نظر از طریق تابش شعاع‌های نوری روی کاغذهای حساس به نور، چاپ می‎شود. این روش چاپ به دو مرحله چاپ و ظهور نیاز دارد.


روش چاپ دیجیتالی الکتروفتوگرافی:

در این روش از جوهر‎ها‎ی مایع و یا مرکب جامد پودری (تونر) استفاده می‎شود.


روش چاپ مارکرهای لیزری:

در این روش سطوح مورد چاپ باید به حرارت حساس باشند که حرارت ناشی از لیزر و یا ماتریس‎ها‎ی حرارتی با ایجاد فعل و انفعالات شیمیایی بر روی سطح کاغذ حساس، فرآیند چاپ را بر عهده می‎گیرند.


روش چاپ دیجیتال تصعید رنگ:

در چاپ دیجیتال غرب تهران سرعت و کیفیت این روش بالاست و مواد رنگی بر روی سلفون‌هایی قرار می‎گیرند که پرتوهای گوناگون از قبیل لیزر و یا ماتریس‌های حرارتی،‌ رنگ را از روی نوارهای سلفون بخار و سپس بر روی سطح مورد نظر چاپ می‎کنند.

 


کاربردهای چاپ دیجیتال

 

چاپ در تیراژ محدود
در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد.

یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیونها برگ ساخته نشده است،بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ کند که البته اینکار را خیلی خوب انجام می دهد،بنا بر این با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار،چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به صرفه می باشد.البته از سال 2010 فناوری های نوین در چاپ دیجیتال بکار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیتم پاشش جوهر،چاپگر های دیجیتال جوهر افشان توانستند بسیاری از محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

 

چاپ شخصی شده
در چاپ دیجیتال غرب تهران با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید.

 

برترین مرکز چاپ دیجیتال غرب تهران

 

 

به عنوان مثال شما می تواانید کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می دهد. یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.
در این روش چاپ حرفه ای در تیراژهای کم و پایین به وسیله ی چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان انجام می شود. چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روش های سنتی است ولی با در نظر گرفتن هزینه های دیگر که در تیراژ بالا ایجاد می شوند و همچنین سرعت بالای چاپ دیجیتال ، این افزایش قیمت جبران میشود .

فرآیند چاپ دیجیتال غرب تهران به گونه ای است که از پلیتهای چاپ استفاده نمی شود در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند.

خواندن 484 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 01 ارديبهشت 1397 ساعت 13:42
تمامی حقوق محفوظ است